Vyber krajinu


 


STRETNUTIE LÍDROV SLOVENSKÉHO STAVEBNÍCTVA 2023

 

V kongresovej sále hotela Radisson Blu Carlton v Bratislave sa 11. 5. konalo každoročné stretnutie lídrov stavebníctva, na ktorom sa pravidelne zúčastňuje viac ako tristo hostí z radov vlády, najväčších investorov, riaditeľov stavebných, projektových a developerských spoločností a VIP osobností k diskutovanej problematiky o smerovaní slovenského stavebníctva.

Hosťami hlavnej debaty boli Andrej Doležal, minister dopravy a výstavby Slovenskej republiky, Peter Kubovič, predseda Úradu pre verejné obstarávanie, Martin Haluš, riaditeľ Útvaru hodnoty za peniaze Ministerstva financií SR, Karel Hirman, minister hospodárstva Slovenskej republiky, Róbert Šinály, viceprezident Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska, Sergio Castro, generálny riaditeľ, LAUFEN CZ a SK s.r.o. a mnoho ďalších odborníkov v tomto odbore.

Diskusia bola vedená na témy týkajúce sa situácie v stavebníctve, kde boli prezentované výsledky polročnej analýzy slovenského stavebníctva 2023, kľúčové investície a plnenie harmonogramu rozvoja cestnej a železničnej dopravy, energetická stratégia vlády SR a koncepcia očakávaného vývoja cien energií pre slovenské podniky, podpora stavebníctva pomocou verejných zákaziek a novela zákona o verejnom obstarávaní, zvyšovanie cien stavebných materiálov a dopady na verejné zákazky, investičné stratégie štátu a kľúčové zmeny v oblasti legislatívy v roku 2023, energetická stratégia Vlády SR a koncepcia očakávaného vývoja cien energií pre slovenské podniky, štátna podpora nájomného bývania a zapojenie súkromných investícií, vývoj digitalizácie slovenského stavebníctva a digitalizácie stavebného riadenia a aktuálnej situácie z pohľadu kľúčových zástupcov stavebných a projektových firiem.