SPOLOČNOSŤ

Osobitnosť tradičnej švajčiarskej značky sa odráža hlavne v symbióze dizajnu, kvality a funkčnosti. LAUFEN, prémiová značka v portfólia Roca je jedným z predných svetových výrobcov s globálnou distribučnou sieťou.

Základný kameň a vedomosť spoločnosti spočíva v sanitárnej keramike, ktorú spracúvame vyše 130 rokov. Spoločnosť Laufen využía jeden z najstarších prírodných materiálov a vytvára dizajnové inovatívne produkty s legendárnou švajčiarskou presnosťou. Svoje vedomosti posúvame do kompletného konceptu ucelenej kúpeľne. Čo vytvára produkty Laufen takými výnimočnými je jedinečné prepojenie emocioálneho talianskeho dizajnu a severskej tradície presného a funkčného dizajnu.

Pre LAUFEN má kvalita dva aspekty: pracovné zručnosti a praktické využitie a funkčnosť pre zákazníka. Tieto veci nie su vždy viditeľné na prvý pohľad. LAUFEN je švajčiarska spoločnosť vytvárajúca produkty, ktoré z vody robia nie len úžitkový zdroj ale demoštrujú jej krásu.


ZÁKLADNÉ ÚDAJE

Právne informácie Korporácia
Rok založenia 1892
Centrála Laufen, Switzerland
Správna rada Antonio Linares (Senior Managing Director)
Sortiment umývadlá, klozety, bidety, klozety so spŕškou, vane, sprchové vaničky, vírivé systémy, nábytok, vodovodné batérie a kúpeľňové doplnky, inštalačné systémy
Výrobné závody Laufen / Švajčiarsko, Gmunden / Rakúsko; Bechyne a Znojmo / Česká republika; Gliwice & Gryfice / Poľsko
Pobočky Albánia, Argentína, Austrália, Belgia, Bosna a Hercegovina, Brazília, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Čína, Dánsko, Estónsko, Finsko, Francie, Holandsko, Nemecko, Hong Kong, Maďarsko, India, Lotyšsko, Litva, Macedónsko, Malajzia, Moldava, Čierna Hora, Maroko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Srbsko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Taliansko, Ukrajina, Veľká Británia, USA
Zastúpenie po celom svete
Produkcia 3 milióny keramických kusov za rok

1892

ROK ZALOŽENIA

+3 mil

Produkcia keramických kusov

6

Výrobných závodov v Európe

VÝROBA

Na vrchole vďaka odborným skúsenostiam. Spoločnosť LAUFEN sa radí medzi popredných výrobcov kúpeľňového vybavenia v celosvetovom meradle.

UDRŽATEĽNOSŤ

Spoločnosť LAUFEN vyrába produkty, ktoré umožňujú šetrné využívanie vody ako cenného zdroju a snahu o zachovanie tohto prírodného zdroju. Preto kladie dôraz na ekologickú výrobu s holistickým prístupom k životnosti produktov a novými stratégiami vylepšenia šetrenia na všetkých úrovniach.

BIM

LAUFEN si je vedomý dôležitej úlohy Biulding Information Management (BIM), ktorý bude mať na budúce procesy na lokálnej a glonálnej úrovni. Množstvo účastníkov stavebnej činnosi už investuje a využíva zdroje v tejto platforme. Systém je postavený na virtuálnom modele objektov, ktorý umožňuje všetkým učastníkom informácie o výrobku počas celého obdobia životnosti budovy.

Architektonické projekty

Budovy po celom svete od renomovaných architektov s využitím produktov LAUFEN