Laufen ako hlavný partner CE ZA AR 2022


Ocenenie CE ZA AR, ktorého vyhlasovateľom je Slovenská komora architektov, už 21 rokov upozorňuje na spoločenskú váhu architektúry a profesionálnych výkonov slovenských architektov a architektiek. Tento rok akciu podporí ako jeden z hlavných partnerov aj Laufen.

Dizajn a architektúra v súčasnosti zohrávajú významnú úlohu aj v takom odvetví, akým sú kúpeľne. Veľký progres možno vidieť napríklad aj v tom, že zákazníci kladú nové požiadavky nielen na jej jednoduchú údržbu, ich vlastné pohodlie a estetickosť celého priestoru, ale aj na zodpovednosť voči životnému prostrediu. To si vyžaduje pristupovať k jednotlivým návrhom individuálne a precízne.

Spoločnosť Laufen už dlhodobo spolupracuje s viacerými svetoznámymi aj lokálnymi architektmi a dizajnérmi, ktorí sa podieľajú na tvorbe kúpeľňových kolekcií. Mnohí z nich kombinujú netradičné tvary s modernými technológiami a materiálmi, no v konečnom dôsledku vytvoria z kúpeľne plne funkčný aj vizuálne atraktívny celok.

Samotné ocenenie vytvára priestor na diskusiu o vplyve architektúry na kvalitu nášho života. Jeho cieľom je tiež vzdelávať verejnosť o poslaní architektov, propagovať dobré riešenia a prispieť k povedomiu o tom, ako môže architekt vytvoriť optimálny návrh.

Porota vybrala na základe obhliadok až 24 nominácií v 6 kategóriách. Finálový večer odovzdávania cien CE ZA AR, v rámci ktorého spoznáme najlepšie slovenské dizajnérske projekty, sa uskutoční 6. októbra v priestoroch Starej tržnice v Bratislave. Udeľovanie cien bude možné sledovať v priamom prenose na Dvojke.