WIEL ARETS / WIEL ARETS ARCHITECTS

Dokonalosť zameraná na funkčnosť: Dizajn holangského architekta a návrhára Wiela Aretsa, autora radu Il Bagno Alessi dOt, je charakteristický svojím dôvtipom a pragmatickosťou.
Dizajn holandského architekta a návrhára Wiela Aretsa je charakteristický svojím dôvtipom a pragmatickosťou. Medzi jeho hlavné pracovné počiny sa radí Akadémia umenia a architektúry v Maastrichte a sídlo penzijného fondu AZL v Heerlene. Wiel Arets sa narodil v roku 1955 v Heerlene a v roku 1983 dokončil štúdiá na Technickej univerzite v Eindhovene. V roku 1984 založil architektonickú kanceláriu Wiel Arets Architect & Associates v Heerlene, ktorá sa v roku 1996 presídlila do Maastrichtu. Prednášal na rôznych akadémiách a univerzitách po celom svete, vrátane Londýna, Viedne a New Yorku. V súčasnosti je riaditeľom na Berlangovom inštitúte pod Technickou univerzitou v Delfte.

Prvým Aretsovým projektom zo sveta kúpeľní je kolekcia Il Bagno Alessi dOt, dielo vychádzajúce zo spolupráce značiek Alessi a Laufen. Pri vytváraní tohto radu sa Wiel Arets zameral predovšetkým na to, aby jednotlivé objekty v kúpeľni neodvádzali pozornosť od pravého zmyslu tohto miesta zasväteného očiste tela aj duše.