PETER WIRZ / VETICA

Dizajn s ľudským dotykom – to je krédo štúdia Vetica, ohniska kvalitného dizajnu so sídlom v Lucerne. Návrhár Peter Wirz a jeho tím predstavujú skutočnú studnicu nápadov. Slovné spojenie „Dizajn s ľudským dotykom“ je krédom štúdia Vetica, ohniska kvalitného dizajnu so sídlom v Lucerne. Členovia tohto medziodborového a zároveň medzinárodného tímu okolo švajčiarskeho návrhára Petra Wirza presadzujú vývoj priemyselných výrobkov na základe formy a funkcie. Predstavujú skutočnú studnicu nápadov, nie však len v oblasti návrhu, ktorý sa chápe ako medziodborový proces v širšom kontexte.
Peter Wirz sa narodil v roku 1960 vo švajčiarskom Brienze a vyštudoval strojárenstvo. Než sa vydal na dráhu priemyselného návrhárstva, bol úspešným atlétom na vrcholovej úrovni, ktorý sa dvakrát zúčastnil Olympijských hier a v roku 1984 sa dokonca stal majstrom sveta v behu na stredné trate. Od roku 1997 pôsobí v štúdiu Vetica so zákazníkmi vo Švajčiarsku, ale aj všade po svete. Toto návrhárske štúdio sa venuje dizajnu najrôznejších výrobkov, od lekárskych prístrojov až po spotrebné produkty, výrobky v oblasti životného štýlu a športu, technické produkty, grafické užívateľské rozhrania a dizajn interiérov. Od roku 2001 v štúdiu Vetica navrhujú pre značku Laufen produktové rady, z ktorých ostatná s označením Laufen Pro dosiahla značný úspech na medzinárodnej úrovni. Štúdio pri vývoji radu Laufen Pro úzko spolupracovalo s vývojovým tímom v Laufen Bathrooms, aby optimalizovalo výrobné náklady a zaistilo vysoko kvalitný vzhľad finálnych produktov, presne v duchu filozofie tohto štúdia.
Peter Wirz hovorí: „Laufen Pro je dizajnový výrobok, ktorý bol zámerne vytvorený tak, aby zákazníkovi ponúkol vysokú pridanú hodnotu a bol optimalizovaný v súlade s postupami pri výrobe keramiky.“