TOAN NGUYEN/TOAN NGUYEN STUDIO

Charakteristickým rysom návrhára Toana Nguyena je presné vnímanie trendov a vývoja v spoločnosti a v životnom prostredí. Vo svojom dizajnovom štúdiu „Toan Nguyen Studio“ navrhuje produkty, ktoré aj keď sú súčasné, majú nadčasovú hodnotu.
Toan Nguyen sa narodil v Paríži v roku 1969 a tu aj v roku 1995 vyštudoval priemyselné návrhárstvo v „ENSI-Ateliéri“. Získal tak skúsenosti v niekoľkých dizajnových podnikoch v Paríži, Barcelone a Madride. Od roku 1998 pracoval 10 rokov pre Antonia Citteria ako dizajnový riaditeľ a dizajnový partner. Počas tejto doby spoluvytvoril návrhy značiek ako sú B & B Italia, Flos, Fusital, Guzzini, Iittala, Kartell, Technogym a stoličky Vitra.
V roku 2008 Toan Nguyen založil v Miláne vlastné dizajnérske štúdio. Mnohoodborové „Toan Nguyen Studio“ sa špecializuje na vývoj dizajnu v rôznych výrobných odvetviach, od nábytku po technologické produkty. Partnermi štúdia sú spoločnosti z Nemecka, Talianska, Španielska, Švajčiarska a USA, vrátane takých ako Accademia, Dedon, Fendi Casa, Lema, Moroso, URMET Group, Varaschin, Viccarbe, Walter Knoll a Laufen. V rámci spolupráce so značkou LAUFEN, Toan Nguyen vyvinul inovatívny, vodu šetriaci urinál Antero a urinálové deliace steny Cinto.
Toan Nguyen: „Antero má vnútornú dualitu: Je to objekt slúžiaci pre intímnu potrebu, napriek tomu, že sa nachádza na verejnom priestore. Zámerom bolo zabrániť zľahčeniu tak v podstate rituálneho aktu, kde sa priestor a čas na pár okamžikov pozastaví. Dvojrozmerný aspekt generovaný jednoduchým geometrickým tvarom tak umožňuje danému objektu byť použitý pre sériovú montáž, zatiaľ čo trojrozmernosť jeho častí, ktoré intereagujú s telom podporujú čo najprirodzenejší a najharmonickejší prístup k užívateľovi.“