LUDOVICA+ROBERTO PALOMBA - PS+A PALOMBA SERAFINI ASSOCIATI

Hviezdy na scéne talianskeho dizajnu, architekti a dizajnéri Ludovica a Roberto Palombovi, si vďaka svojmu nekonvenčnému prístupu vydobyli uznanie medzinárodnej verejnosti.
Ludovica a Roberto Palombovi sa preslávili svojím netradičným dizajnom v oblasti kúpeľní, kuchýň a interiérov obytných priestorov. Dvojica návrhárov si vydobyla hviezdne postavenie na scéne talianskeho dizajnu, kde pracuje pre značky Moroso, Poltrona Frau, Cappelini a Boffi. Venujú sa však aj návrhom v rámci architektonických projektov, navrhujú javiskové scény a vytvárajú kompozície pre výstavy. Ich netradičné návrhy sú výsledkom spojenia citu pre architektúru, životný štýl a priemyselné objekty. Ludovica Serafini a Roberto Palomba vyštudovali Fakultu architektúry na Univerzite v Ríme. Ako partneri pracujú už od roku 1994 a spoločne tiež založili spoločnosť Palomba Serafini Associati (ps+a). Spoločnosť pôsobí vo svojom ateliéri v Miláne.
Rad Palomba Collection je prvým projektom kúpeľne tejto dizajnérskej dvojice pre spoločnosť Laufen. V návrhu tejto kolekcie kúpeľňovej keramiky, príslušenstva a nábytku sa stierajú hranie medzi mužským a ženským prístupom. Ludovica a Roberto Palombovi popisujú túto koncepciu ako „otlačok prstu prírody“, typický rys štýlu oboch návrhárov, ktorí sa tu, rovnako ako v iných projektoch, ukazujú ako úplne rovnocenní partneri. Jednotlivé prvky z kolecia Palomba získali niekoľko ocenení za dizajn, vrátane ocenenia Red Dot, Design Plus a ocenenia za produktový dizajn iF.