PREMENA KÚPEĽNE NA OBYTNÝ PRIESTOR

Osobitosť tradičnej švajčiarskej značky sa odráža predovšetkým v symbióze dizajnu, kvality a funkčnosti. LAUFEN, prémiová značka v portfóliu ROCA je jedným z popredných svetových výrobcov s globálnou distribučnou sieťou.                                                               
Hlavná kompetencia spoločnosti spočíva v jej vedomostiach v oblasti výroby sanitárnej keramiky. Už viac než 125 rokov používa značka LAUFEN ľudstvu najstarší známy tvárny materiál za účelom tvorby inovatívnych sanitárnych výrobkov, vysoko moderné zariadenia s legendárnou švajčiarskou presnosťou. Znalosť kúpeľne ako celku sa vyvinula z pôsobnosti spoločnosti LAUFEN v keramickom priemysle, ako aj zo sofistikovaného dizajnu. Výrobky LAUFEN sú na prvý pohľad jedinečné tým, že ich švajčiarsky návrh spája dva hlavné dizajnové trendy: emocionálny taliansky dizajn z juhu a tradičný severský dizajn charakteristický svojou presnosťou a jasnosťou.
Pre spoločnosť LAUFEN má kvalita dva aspekty: výrobné znalosti a vysoký stupeň praktického prínosu, ktorý dokončená kúpeľňa poskytuje zákazníkovi – čo nemusí byť na prvý pohľad viditeľné. Švajčiarska spoločnosť LAUFEN sa zaoberá výrobou produktov, ktoré umožňujú používať vodu, vzácny prírodný zdroj striedmo a dokazuje tým svoj záväzok k ochrane a zachovaniu prírodných zdrojov a výrobe šetrnej k životnému prostrediu.

 

Laufen ZÁKLADNÉ ÚDAJE

Právna forma Korporácia
Rok založenia         1892           
Centrála Laufen, Švajčiarsko   
Správna rada Antonio Linares (Senior Managing Director)
Počet zamestnancov 1800    
Konsolidovaný obrat 250 000 000 €    
Sortiment umývadlá, klozety, bidety, vane, sprchové vaničky, vírivé systémy, nábytok, doplnky, vodovodné batérie             
Výrobné závody Laufen / Švajčiarsko, Wilhelmsburg a Gmunden /Rakúsko, Bechyně a Znojmo / Česká republika        
Pobočky: Albánsko, Argentína, Austráia, Belgicko, Bosna a Hercegovina, Brazília, Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Čierna Hora, Čína, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Holandsko, Nemecko, Hong Kong, Maďarsko, India, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Macedónsko, Malajzia, Moldavsko, Maroko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, Srbso, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Ukrajina, Veľká Británia, USA.           
Zastúpenia po celom svete
Produkcia 3 miliony  keramických kusov za rok