OD ZALOŽENIA ZÁKLADOV KU GLOBÁLNEMU HRÁČOVI

V roku 1892, keď bola spoločnosť LAUFEN založná, siahali hygienicképodmienky hlboko pod dnešné štandardy a úroveň nášho pohodlia. Spoločnosť LAUFEN bola v tej dobe jediným výrobcom sanitárnej keramiky, ktorá bola vyrábaná výhradne v Európe. Spoločnosť prispela k zavedeniu súčasných noriem.                                                                                                                                                                          
História niektorých výrobných závodov spoločnosti siaha ovšem ešte ďalej. Okolo roku 1878, keď továreň patrila rakúskej monarchii, bola spoločnosť priekopníkom v mechanizovanej výrobe sanitárnej keramiky. Nielen tradícia, ale aj dobre situované pozície v niekoľkých európskych výrobných závodoch a na svojom domácom trhu vo Švajčiarsku, Rakúsku a Českej republike pomohli položiť základy známej kvality LAUFEN. Cieľom značky LAUFEN vtedy aj dnes je byť lídrom v oblasti technológie, servisu a dizajnu. K prielomu, ktorý predstavoval trvalý prínos pre priemyselnú výrobu prišlo vo Švajčiarsku v roku 1980, keď bola spoločnosťou LAUFEN vynájdená najúčinnejšia technológia vstrekovania plastov v rámci spracovania keramiky. Rovnako dôležitý je pre spoločnosť pokračujúci vývoj v oblasti dizajnu: Nástenné klozety a umývadlá s integrovaným stĺpom dali estetike nový rozmer.                                                                                                                                                                                     
Pridaním vodovodných batérií do svojho sortimentu LAUFEN rozšíril svoje odborné znalosti a portfólio sanitárnej keramiky, vaní, nábytku a doplnkov.
Charles Kugler založil v roku 1854 v Lausanne malú spoločnosť za účelom výroby mosadzných komponentov, pričom prvé lodné a plynové ventily tu boli vyrobené v roku 1863. Vodovodné batérie boli vyrábané vo Švajčiarskom Laufene od roku 2009.


MÍĽNIKY V HISTÓRII LAUFEN    

Dnes Dnes sa LAUFEN vyvíja od výrobcu sanitárnej keramiky k producentovi, ktorý vie vybaviť celú kúpeľňu: Dnešné portfólio ponúka celkové riešenie s kompletným sociálnym zariadením od keramiky, nábytku, vaní a sprchových vaničiek, až po kúpeľňové doplnky a vodovodné batérie.  
2009 LAUFEN Forum otvára svoje dvere: LAUFEN Forum je viac než showroom. Ide o značku v centre spoločnosti, ktorá sa nachádza v sídle Laufenu vo Švajčiarsku. Vzhľadom k poňatiu dizajnu a udržateľnej architektúry ide o architektonicky majstrovské dielo, ktoré bolo v posledných rokoch ocenené renomovanými cenami za dizajn. Prezentácie najnovších dizajnov výrobkov, usporiadanie dočasných výstav a akcií na tému kúpeľňovej architektúry láka návštevníkov a tvorí  tak reálnu hodnotu LAUFEN ako značky.   
2007 2007 bol získaný  najstarší výrobca vodovodných batérií vo Švajčiarsku, Similor (založený Karlom Kuglerom v roku 1854) a o dva roky neskôr sa začali v Laufene vyrábať vodovodné batérie.        
2003 LAUFEN  významne investuje do centrálnej európskej výrobnej kapacity, ako aj do medzinárodne vysoko renomovaného vývojaproduktov. Niekoľko inovácií v dizajne odráža úspech, kde bol kladený veľký dôraz na intenzívnu spoluprácu medzi návrhom a vývojom. Jedným z mnohých príkladov bol návrh samostatne stojaceho umývadla, ktoré navrhol Stefano Giovannoni (ILBAGNOALESSI One) a ktorého výroba začala v roku 2003.
1999 LAUFEN sa pripája ku skupine Roca Group (ktorá je v tej dobe druhým najväčším výrobcom sanitárnej keramiky na svete).
1991 V 90. rokoch LAUFEN ďalej rozširuje svoju výrobnú kapacitu tým, že získava dve továrne v Českej republike. V súčasnej dobe je všetkých 5 výrobných závodov situovaných v strednej Európe.             
1990 LAUFEN kladie väčší dôraz na dizajn: Porsche Design sa stal prvým globálnym partnerom LAUFEN
1980 LAUFEN vyvíja revolučnú metódu tlakového liata – technológiu, ktorá nastavuje nové štandardy pre celé odvetvie tým, že významne znižuje výrobný čas. LAUFEN zvyšuje svoju produktivitu, kapacitu a sortiment výrobkov.
1967 Dva tradičné výrobné závody, Wilhelmsburg a Gmunden v Rakúsku sa pripájajú k spoločnosti.   
1963 Xaver Jermann, zamestnanec LAUFEN vynalieza prvé závesné WC  
1959 Fritz Lischka vytvára renomované umývadlo s názvom „Ultra“      
1952 LAUFEN začína svoje medzinárodné aktivity tým, že získava prvú továreň v Brazílii.  
1950 LAUFEN vynašiel svoj prvý keramcký kombinovaný klozet s integrovaným ventilačným systémom.
1925 LAUFEN vstupuje na trh so sanitárnou keramikou a stáva sa prvým a jediným výrobcom kúpeľňovej keramiky vo Švajčiarsku.
1895 Detail dobrej povesti "Nautilus" WC.
1892 Založenieí keramickej továrne LAUFEN a začiatok výroby dlaždíc a tehál
1892 The ceramic factory LAUFEN is founded and starts producing tiles and bricks.